A Mapeflex MS45 szilanizált polimerekből készült, szilikon- és izocianát-mentes, állékony ragasztó- és tömítőanyag. A poliuretán-termékekkel összehasonlítva könnyebb a Mapeflex MS45-öt kinyomni és elsimítani (különösen alacsony hőmérsékleten történő alkalmazásnál), szélesebb hőmérséklet-tartományban használható, még különösen nedves környezetben sem hólyagosodik fel, UV-sugárzással szemben ellenállóbb, gyorsabban kikeményedik és hosszabb élettartamú.
A Mapeflex MS45-öt kifejezetten vízszintes és függőleges felületek mozgási hézagainak kitöltésére fejlesztették ki. Különböző és hasonló, az építőiparban használt legtöbb anyag közötti rugalmas ragasztóként is használható bel- és kültéren, valamint mechanikus rögzítések helyettesítésére vagy kiegészítésére.
Hézagkitöltő anyagként alkalmazható hagyományos és átszellőztetett homlokzatok, akár nehéz gépjárműforgalomnak kitett lakossági és ipari padlók, ablak- és ajtótömítések, repedések és hasadások, festhető dilatációk, bádogtetők és fémszerkezetek esetén, valamint legfeljebb a hézag átlagos szélességének 20%-nyi elmozdulásának kitett mozgási hézagok kitöltésére.
Ragasztóként 3 mm-es vastagságban alkalmazva rugalmas ragasztóréteget hoz létre a legtöbb építőanyag között, beleértve számos műanyagtípust. Alapozó nélkül is kiváló tapadószilárdsága és gyors szilárdulása miatt a Mapeflex MS 45-öt könnyű használni építőelemek beépítésekor vagy ragasztásakor mind kültéren, mind beltéren. Ragasztható az alábbi felületekre: cement és cementbázisú anyagok, téglák, acél, réz, alumínium, festett felületek általában, üveg és tükör, gipsz, fa és faalapú anyagok, kerámia és klinker, szigetelőanyagok általában, számos fajta műanyag.
A Mapeflex MS45 jól tapad a tömör és nedvszívó aljzatokon, drasztikusan csökken a felületen felhalmozódó szennyeződés, jó mechanikai tulajdonságokkal bír, mint pl. húzószilárdság és nyírószilárdság, átfesthető hagyományos rugalmas festékekkel. A Mapeflex MS45-nek teljesen polimerizálódni kell átfestés előtt. Javasolt az előzetes próba a festék és a hézagkitöltő összeférhetőségének ellenőrzéséhez.
A Mapeflex MS45 nem tartalmaz oldószereket, nagyon alacsony illékony szervesanyag-kibocsátású (EC1R Plus a GEV Intézet szerint) és az ISO 11600 szerint magas mechanikai szilárdság jellemzi (F20 HM osztály).